1000 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!
Whatsapp İLETİŞİM 0533 155 45 85
Menu
Hesabım
Sepet0

Yeni Doğan Erkek Bebek Kıyafetleri Nasıl Seçilir?

  • Anasayfa
  • Blog
  • Yeni Doğan Erkek Bebek Kıyafetleri Nasıl Seçilir?

Bebeğiniz için hazırlanmak heyecan vericidir ancak aynı zamanda yorucu da olabilir. Dikkate alınması gereken en önemli şeylerden biri, yeni doğan bebeğinizin hangi kıyafetlere ihtiyacı olacağıdır. İşte yeni doğan erkek bebek kıyafetleri için alışveriş yaparken akılda tutulması gereken bazı noktalar.

Yeni Doğan Erkek Bebek Kıyafetleri Beden ve Malzemeleri Nasıl Olmalı?

Her yeni doğanın boyu ve kilosu birbirinden farklıdır. Bu nedenle yalnızca yeni doğan erkek bebek kıyafetleri satın almak yerine farklı bedenlerden de alışveriş yapmalısınız. Bazı bebekler ortalamadan daha küçük veya daha büyük doğarlar, bu nedenle yenidoğan, 0-3 ay ve 3-6 ay bedenlerinde bazı kıyafetler bulundurmak iyi fikir olacaktır. Bebeğinizin ilk birkaç ayda hızla büyüyeceğini unutmayın, bu nedenle en az küçük bedenler kadar büyük beden kıyafetler de alın.

Yeni doğan erkek bebek kıyafetleri söz konusu olduğunda rahatlık çok önemlidir. Bebeğinizin hassas cildini tahriş etmeyecek yumuşak, nefes alabilen malzemeler seçmeniz oldukça önemli. Pamuk, yumuşak ve bakımı kolay olduğu için yeni doğan erkek bebek kıyafetleri için sağlıklı bir seçimdir. Rahatsız olabileceği ve cilt tahrişine neden olabileceği için sentetik malzemelerden yapılmış giysilerden kaçının.

Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Nasıl Seçilir?

Yeni doğan erkek bebek kıyafetleri için alışveriş yaparken güvenlik her zaman birinci öncelik olmalıdır. Boğulma tehlikesi oluşturabilecek küçük düğmeleri veya süslemeleri olmayan giysileri tercih etmeniz oldukça önemlidir. Bazı malzemeler yıkama sırasında çekebileceği veya zarar görebileceği için yıkama talimatlarını dikkatlice uyguladığınızdan emin olun.

Yeni doğan bebek kıyafetleri ebeveynler arasında birbirleriyle paylaşılmaktadır. Bebeği büyüyen anneler anne adaylarına ya da henüz çocukları küçük annelere yardım amaçları giysileri paylaşmaktadır. Karşınızdaki kişinin temizliğine ne kadar güveniyor olursanız olun aldığınız kıyafetleri muhakkak yüksek sıcaklıkta yıkayarak temizleyin. Yine yüksek sıcaklıkta bir ütü uygulamasından sonra bebeğinize giydirin.

Sonuç olarak; Yeni bir bebeğe hazırlanmak hem ruhen hem madden bunaltıcı olabilir ancak yeni doğan erkek bebek kıyafetleri alışverişi sizi bu ruh halinde çıkartacaktır. Bebeğinizi o güzel kıyafetlerin içinde, kucağınızda düşündükçe onun geleceği günü iple çekeceksiniz. Tüm bunların yanında; giysi seçerken yumuşak, nefes alabilen malzemeler seçmeyi, çeşitli bedenlerden satın alım yapmayı göz önünde bulundurmayı ve güvenliğe öncelik vermeyi unutmayın.

Yeni Doğan Erkek Bebek Şıklığı

Yeni doğan erkek bebek kıyafetleri aslında çok süslü olmasa da olur. Fakat fotoğraf çekimi gibi özel anlar için birkaç özel kıyafete sahip olmaları da iyi olacaktır. Yine de yeni doğanlar kıpır kıpır ve kıyafet giydirilmesi zor olabileceğinden, giymesi ve çıkarması kolay giysiler tercih etmeniz önemlidir. Tulumlar, ayaklı pijamalar ve önü çıtçıtlı gömlekler yeni doğan erkek bebek kıyafetleri kategorisinde seçebileceğiniz en iyi parçalardır.

Giysilerin yanı sıra yeni doğan bebekler için faydalı olabilecek birkaç aksesuarı da sizlerle paylaşalım. Şapkalar, vücut ısısını düzenlemeye ve bebeğinizin başını sıcak tutmaya yardımcı oldukları için olmazsa olmazlardandır. Çoraplar ve patikler bebeğinizin ayaklarını sıcak tutması eldivenler ise yüzünü çizmesini için en tercih edebileceğiniz aksesuarlardır. 

İlginizi çekebilir; Yaz Mevsiminde Bebek Giyimi Nasıl Olmalı?

Diğer Yazılar

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır

İdilbaby & Mamino’da yüzlerce ürün keşfedilmeyi bekliyor.

ALIŞVERİŞE BAŞLA
SEPETİNİZ
{{item.Name}}
{{item.Name}}
{{item.Amount}} Adet {{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 87})[0].Name}}
{{item.TotalPrice | number:2}} TL
{{item.TotalOldPrice | number:2}} TL
ÜRÜNLER
  • {{p.Name}}

    {{p.OldPrice }} TL
    {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN