1000 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!
Whatsapp İLETİŞİM 0533 155 45 85
Menu
Hesabım
Sepet0

Bebekler İçin En Rahat Kıyafetler Hangileridir?

  • Anasayfa
  • Blog
  • Bebekler İçin En Rahat Kıyafetler Hangileridir?

Söz konusu bebek giyimi olduğunda anne babalar fazlasıyla titiz davranırlar. Bebeklerin narin ciltleri birçok dış etkene karşı oldukça hassas olduğundan bebeklerin giydikleri yani tenlerine temas eden tüm kıyafetlerin büyük bir dikkatle seçilmesi gerekir. Polyester ve naylon gibi sentetik kumaşlar bebeklerin ciltlerinde alerjik reaksiyonlara ya da tahrişe yol açabilirler. Yün ve keten gibi kumaşlar da doğal olmasına rağmen daha sert yapıda oldukları için bazı bebeklerde alerjiye neden olabilir. Bu nedenle bebek kıyafeti seçimi yapılırken tercih edilebilecek en doğru kumaş genellikle pamuktur. Pamuklu kumaşlar hem bebeğin cildinin nefes almasını sağlar hem de alerji riskini en aza indirir. Bunun dışında bebek kıyafeti seçilirken kumaş türünün dışında kıyafetin kesimi, barındırdığı ek aksesuarlar ya da üzerindeki baskılarda kullanılan boya maddelerine de büyük bir hassasiyetle dikkat edilmelidir. Kolay giydirilip çıkarılabilen, bebeklerin vücudunu sıkmayacak kıyafetleri tercih etmek daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca seçilecek bebek kıyafeti üzerinde herhangi bir boncuk, süs ya da düğme olmamasına da özen gösterilmelidir. Bu gibi aksesuarları bebeklerin yutma riski olduğundan kullanımından kaçınılmalıdır. Bu kriterlere dikkat edilerek seçilen kıyafetler her zaman bebekler için en rahat kıyafetler olacaktır. 

Pamuklu Bebek Kıyafetleri

Bebek kıyafeti seçiminde ilk kriter her zaman kumaştır. Özellikle de yenidoğan bebeklerde kumaş seçimi çok daha önemlidir. Bebeklerin cildini tahriş etmeyecek ve alerjik reaksiyonlara neden olmayacak en iyi kumaş türü pamuktur. Bebek kıyafeti seçiminde bu nedenle en çok pamuklu giysiler tercih edilir. Pamuklu bebek kıyafetleri, bebeklerin cildinin efes almasını sağlar ve ciltte oluşan nemi ve teri emerek tahriş ihtimalini en aza indirir. Bu nedenle bebekler için en rahat kıyafetler genellikle pamuklu kumaştan üretilen kıyafetlerdir. Bebeğin cildine temas edecek zıbın, atlet, tulum, eldiven ve çorap gibi tüm kıyafetlerin özellikle pamuklu kumaştan üretilmiş olması oldukça önemlidir. Yine bebek kıyafetleri içerisinde yer alan pijama, tişört, pantolon, etek, eşofman gibi tüm ürünlerin de pamuklu kumaşlardan seçilmesi bebek sağlığına büyük fayda sağlayacaktır. 

Geniş Kesimli Bebek Kıyafetleri

Kumaş seçiminden sonra bebek kıyafeti seçiminde kıyafetin kalıbı da oldukça önemli bir detaydır. Bebeklerin en rahat ettiği kıyafetler onları sıkmayacak şekilde dikilmiş olan geniş kesimli kıyafetlerdir. Ancak burada önemli olan konu kıyafetin bebeğe büyük olmamasıdır. Yani bir bebek kıyafetinin geniş kesimli olması ile bebeğin bedenine büyük olması aynı şeyi ifade etmez. Bebeğinizin bedenine uygun şekilde seçilmiş geniş kesimli kıyafetler bebeğinizin en rahat edebileceği seçeneklerdir. Geniş kesimli kıyafetler hem bebeğinizin cildinin daha rahat nefes almasını sağlar hem de bebeğin hareketlerini kısıtlamaz. Böylece bebeğiniz ellerini, kollarını ve ayaklarını daha rahat bir şekilde oynayabilir. Bebeğin rahatça hareket edebilmesi kas gelişimi için oldukça önemlidir. Bu nedenle de bebeğin içerisinde rahat hareket edebileceği, vücudunu sıkmayan kıyafetler bebeklerin en rahat edeceği seçeneklerdir. 

Bebeklere Uygun Esnek Bel Bantları

Bebek kıyafeti konusunda dikkat edilecek bir nokta da özellikle alt giyim grubu ürünlerinde kullanılan bel lastiklerinin bebeği fazla sıkmamasıdır. Sadece bebek kıyafeti ürünlerinde değil bebek bezi seçiminde de bu kritere dikkat edilmesi gerekir. Esnek bel bandına sahip olan bez ve kıyafetler yine bebeğin rahat hareket etmesine olanak sağlar. Buna ek olarak bel bölgesinin fazla sıkılmaması bebeklerin kan dolaşımının daha rahat gerçekleşmesine imkan tanır. Esnek olmayan ve vücudu sıkan bel bantları o bölgede kaşıntı, irritasyon ve alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için bebek kıyafeti seçimlerinde esnek bel bantlarının kullanıldığından da emin olmanız önemlidir.

İlginizi çekebilir: Bebek Kıyafetlerinde En Çok Tercih Edilen Renkler Hangileridir?

Diğer Yazılar

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır

İdilbaby & Mamino’da yüzlerce ürün keşfedilmeyi bekliyor.

ALIŞVERİŞE BAŞLA
SEPETİNİZ
{{item.Name}}
{{item.Name}}
{{item.Amount}} Adet {{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 87})[0].Name}}
{{item.TotalPrice | number:2}} TL
{{item.TotalOldPrice | number:2}} TL
ÜRÜNLER
  • {{p.Name}}

    {{p.OldPrice }} TL
    {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN