1000 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!
Whatsapp İLETİŞİM 0533 155 45 85
Menu
Hesabım
Sepet0

Bebekler için Özel Hediye Setleri

Çevresinde yeni doğum yapmış ya da yapacak olan yakınları olan kişiler bebekler için ne hediye alacağı konusunda kararsız kalabiliyor. Türk kültüründe her ne kadar yeni doğan bebeklere altın takma adeti olsa da birçok kişi bebeklere kullanabilecekleri hediyeler almayı da tercih edebiliyor. Bu durumda birçok kişi bebeklere ne tür hediyeler alabileceklerini araştırıyor ve hem anne babalarına hem de bebeklere güzel anılar bırakmaya çalışıyor. Şimdi hep birlikte bebekler için tercih edebileceğiniz özel hediye setleri nelermiş yakından bakalım.  

Doğum Günü ve Baby Shower için İdeal Seçenekler

Anne babalar bebekleri doğmadan önce yakın çevreleri ile birlikte baby shower düzenler. Bu partide ailenin yakınları bebeklere birçok hediye getirir. Baby showerlarda hem anne babalar yakınları ile birlikte keyifli vakit geçirir hem de gelen hediyelerle bebeğin doğumdan sonraki ihtiyaçları yakınları tarafından tamamlanmış olur. Yeni doğan bebeklere de birçok hediye getirilir. Doğum günler de bebeklere ve çocuklara hediye verildiği özel günlerdendir. Peki bu özel günlerde bebek hediyesi olarak neler seçilebilir? Yeni doğan bebekler için en ideal bebek hediyesi hastane çıkış setleridir. Özellikle de baby showerlarda verilebilecek en iyi hediyeler bunlardır. Hastane çıkış setlerinde kız ve erkek bebekler için özel olarak tasarlanmış tulum, zıbın, şapka, eldiven ve çorap gibi ürünler bulunur. 

Bunun dışında emzik ve emzik askısı, biberon, farklı renk ve desende patikler, tulumlar, bebek battaniyeleri de en iyi bebek hediyesi seçenekleri arasında yer alır. Yenidoğan bakım hediye setleri de bebeklere alınabilecek hediyelerden biridir. Bu setler içerisinde bebek tarağı, emziği, emzik zinciri, biberon, tırnak makası, bebek yağları gibi ürünler bulunur. Dilerseniz bu setleri hazır olarak satın alabilir dilerseniz de kendi setinizi kendiniz oluşturabilirsiniz. 

Bebek hediyesi önerileri arasında önlük, müslin bez setleri, bebek kolonyası, alt açma çantası gibi daha küçük seçenekler de bulunur. Bunun dışında yeni doğan bebekler için el ve ayak izi baskı kiti, anı defteri, ilk fotoğraf çerçevesi gibi daha kalıcı hediyeler de tercih edilebilir. Baby shower ya da yeni doğan ziyareti için bir hediye arıyorsanız anne babanın eksiklerini tamamlamak adına anne baba ile konuşarak ne gibi eksikleri olduğunu sorabilirsiniz. Böylece alacağınız hediye bebeğin ihtiyacı olan bir ürün olarak çok daha işlevsel olacaktır. 

1-2 yaşındaki bebekler için onların ilgisini çekecek eğitici oyuncaklar da hediye edilebilir. Burada önemli olan bebeğin gelişim dönemine uygun, zararlı bileşenler içermeyen ve bebekler için tehlike oluşturmayacak ürünlerin seçilmesidir. Bu tür hediyeleri seçmekte zorlanıyorsanız bir uzmandan ya da satış danışmanlarından destek alarak en doğru hediyeye karar verebilirsiniz. 

Yaşa ve Cinsiyete Göre Hediye Seçimi Nasıl Yapılır?

Bebek hediyesi seçiminde önemli olan etkenlerden biri de bebeğin yaşı ve cinsiyetidir. Hediye seçimi yapılırken mutlaka bu faktörlerin de göz önüne alınması gerekir. Kız bebekler ve erkek bebekler için farklı renk ve desen seçeneklerine sahip ürünler bulunur. Bu nedenle cinsiyet hediye seçiminde oldukça önemlidir. Yeni doğan bebekler için genellikle zıbın, tulum, çorap ve eldiven gibi ürünler çokça tercih edilir. Bu ürünlerin %100 pamuk olması oldukça önemlidir. Yenidoğan bebeklerin ciltleri oldukça hassas olduğu için alınacak hediyeler eğer giysi olacaksa kumaş türü bu nedenle çok önemlidir. Eğer hediye alacağınız bebek 1-2 yaşında ise bu durumda daha renkli tişört, sweatshirt, etek, pantolon, pijama ya da eşofman gibi farklı seçenekleri tercih edebilirsiniz. Elbette bu ürünlerde de kumaş türü çok önemlidir ancak 1-2 yaş aralığındaki bebek hediyesi seçiminde yeni doğan hediye seçiminden daha fazla seçeneğe sahip olduğunuzdan daha kolay karar verebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Bebekler İçin Doğum Günü Partisi Fikirleri

Diğer Yazılar

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır

İdilbaby & Mamino’da yüzlerce ürün keşfedilmeyi bekliyor.

ALIŞVERİŞE BAŞLA
SEPETİNİZ
{{item.Name}}
{{item.Name}}
{{item.Amount}} Adet {{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 87})[0].Name}}
{{item.TotalPrice | number:2}} TL
{{item.TotalOldPrice | number:2}} TL
ÜRÜNLER
  • {{p.Name}}

    {{p.OldPrice }} TL
    {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN