1000 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!
Whatsapp İLETİŞİM 0533 155 45 85
Menu
Hesabım
Sepet0

Yaz Mevsiminde Bebek Giyimi Nasıl Olmalı?

Dünyanın en narin, nazik ve özen isteyen varlıkları bebeklerin her insan gibi mevsim koşullarına uygun giydirilmesi gerekiyor. Mevsim koşullarına uygun giydirilen bebekler kendilerini daha rahat ve güvende hissederler. Peki ilk bebeklik olarak bilinen 0-2 yaş bebek kıyafeti seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Yaklaşan sıcak havalar için yazlık bebek kıyafetleri nasıl olmalı? Gelin birlikte detaylıca inceleyelim.

 • Hafif, pamuklu kıyafetler tercih edin: Pamuklu kumaşlar, hava alabilen kumaşlar olduğundan bebeklerin terlemesini önleyebilir. Bebeklerinizi pamuklu tulumlar veya pamuklu bodyler giydirerek serin tutabilirsiniz.
 • Güneş ışınlarına karşı koruyun: Bebekler, güneşe maruz kalmaktan korunmalıdır. Bu nedenle, bebeklerin başını, yüzünü ve vücudunu güneş ışınlarından korumak için güneş şapkaları ve güneş kremleri kullanın.
 • Hafif bir örtü bulundurun: Bebeklerinizi serin tutmak için hafif bir örtü bulundurun. Bu örtüyü, bebek arabasının üzerine veya bebeğinizi uyurken üzerine örterek kullanabilirsiniz.
 • Ayaklarını serin tutun: Bebeklerin ayakları genellikle sıcak havalarda terler. Bu nedenle, bebeklerin ayaklarına pamuklu çorap veya hafif sandaletler giydirebilirsiniz.
 • Havalandırmayı sağlayın: Bebeklerin bulunduğu ortamın havalandırması sağlanmalıdır. Odanın kapı ve pencereleri açılarak, serin hava akışı sağlanabilir.

Ayakları serin tutmak, bebeklerin yaşam alanlarını havalandırmak demişken bizim kültürümüzde de en yaygın yanılgı ve tartışma konusu bebeklerin üşüyüp üşümediğidir. Bu sorunun cevabını aşağıda detaylıca inceleyeceğiz fakat söylenebilecek en genel ve doğru şey şu olurdu sanırım: Bir bebeğin ihtiyacını anne ve babasından daha iyi kimse tespit edemez; acıktı mı, üşüdü mü, huysuz mu… Tüm bunların cevabı yalnızca siz ebeveynlerin his ve deneyimlerinde. Sakin olun, etrafa kulağınızı tıkayın, kendinize güvenin ve devam edin.

Yaz Mevsiminde Yeni Doğan Bebekler Üşür Mü?

Yeni doğan, bebek ve çocuklarda yaz mevsiminde üşüme konusunu ele alırken şunun la başlamakta fayda var: Yaz ayları hava sıcaklıklarının oldukça yüksek olduğu mevsimlerdir. Ancak, yeni doğan bebeklerin vücut ısıları henüz tam olarak düzenlenmediği için bazen hava sıcak olsa bile üşüyebilirler.

Bebeklerin üşümesini engellemek için, onları doğru şekilde giydirmek önemlidir. Yeni doğan bebekler, genellikle birkaç katman giydirilir. Ancak yaz mevsiminde, bebeğinizi gereğinden fazla giydirmek onları sıcak tutmaktan ziyade terletir ve rahatsız eder. Bebeklerin üşümesini engellemek için, onları hava akışına izin verecek şekilde giydirin. Pamuklu, hafif ve rahat kıyafetler tercih edin. Bebeğinizin ayaklarını ve kafasını da sıcak havadan korumak için uygun ayakkabı ve şapkalar kullanın. Bir başka deyişle yazlık bebek kıyafetleri tercih edin.

Ayrıca, bebek odasının sıcaklığını kontrol etmek de önemlidir. Odanın sıcaklığı 20-22 derece arasında olmalıdır. Bebeğinizi uyuturken, hava sirkülasyonunu sağlamak için pencereleri açabilirsiniz. Ancak, bebeğinizi direkt olarak soğuk havaya maruz bırakmamak da önemlidir.

Sonuç olarak, yaz mevsiminde de yeni doğan bebeklerin üşüme ihtimali vardır. Bebeklerinizi hava akışına izin verecek şekilde giydirmek, sıcaklığı kontrol etmek ve doğru koruma ekipmanlarını kullanmak, bebeklerinizin rahat ve güvende kalmasını sağlayabilir. 0-2 yaş bebek kıyafeti tercihlerinizi yazlık kategoriden yaparsanız bebeğinizi rahat ve güvenli hissettirebilirsiniz.

Yaz Mevsiminde Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Nasıl Olmalı?

Yazlık yeni doğan bebek kıyafetleri en temelde bebeğinizi rahat, güvende ve konforlu hissettirmelidir. Bunun için alacağınız kıyafet aşağıdaki koşulları sağlamalıdır;

 • Terlemeyi önleyen kıyafetler ve kumaşlar seçmeye dikkat edin! Bu noktada ilk tercihiniz pamuklu kumaşlar olmalı. Hava alabilme özelliğiyle terlemeyi önlediği gibi serinliği de korur.
 • Kıyafetleri katmanlar halinde giydirin: Sabah erken saatlerde ve akşam güneş battıktan sonra hava biraz serin olabilir. Bu nedenle, bebeğinize birkaç katman giydirerek onun sıcaklığını kontrol etmenizi sağlayabilirsiniz. Fazla kıyafetler, bebeğin terlemesine ve rahatsız olmasına neden olabilir, bu nedenle hava akışına izin veren ince kıyafetler tercih edin.
 • Öğle saatlerine dikkat! Bebekler de diğer tüm insanlar gibi doğrudan güneşe maruz kalmamalı, korunmalıdır. Güneş kreminin etkisini artırmak için koruyucu büyük şapkalar, bebek arabaları için tül ve örtüler kullanabilirsiniz.
 • Çorap, patik ve ayakkabı seçimine dikkat! Terleyen tombiş bebek ayaklarına yaz aylarında önerimiz pamuklu çorap veya hafif sandaletler oluyor elbette.
 • Temiz hava sirkülasyonu çok önemli! Bebeğin odasında bulunmadığı zamanlarda, gün içerisinde en az 2-3 kez oda, kapıları v epenceleri açılarak havalandırılmalıdır.
 • Yumuşak, rahat yataklar kullanın: Bebekler, rahat ve sıcak olmayan bir yatakta uyumak isteyeceklerdir. Bu nedenle, bebekleriniz için pamuklu ve hava alabilen yataklar seçin.

Sonuç olarak diyebiliriz ki yaz mevsiminde yeni doğan yazlık bebek kıyafetleri, sıcak havaya uygun ve hava akışına izin verecek şekilde olmalıdır. Bebeklerinizin rahat ve güvende kalması için doğru kıyafetleri seçerek, onların keyifli bir yaz geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Yenidoğan Bebeklere Hediye Seçimi

Diğer Yazılar

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır

İdilbaby & Mamino’da yüzlerce ürün keşfedilmeyi bekliyor.

ALIŞVERİŞE BAŞLA
SEPETİNİZ
{{item.Name}}
{{item.Name}}
{{item.Amount}} Adet {{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 87})[0].Name}}
{{item.TotalPrice | number:2}} TL
{{item.TotalOldPrice | number:2}} TL
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}}

  {{p.OldPrice }} TL
  {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN