1000 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!
Whatsapp İLETİŞİM 0533 155 45 85
Menu
Hesabım
Sepet0

Çocuklarınızın Tarzını Yansıtacak Öneriler

  • Anasayfa
  • Blog
  • Çocuklarınızın Tarzını Yansıtacak Öneriler

Her çocuğun kendine özgü bir tarzı vardır. Anne babaların çocuklarının duygusal ve sosyal zeka gelişimini desteklemek ve özgüvenlerini artırmak için bu tarzı desteklemeleri ve yine bu tarza uygun seçimler yapmalarını sağlamaları oldukça önemlidir. Çocuklar erken yaşlardan itibaren renkleri ayırt etmeye ve bu renklere göre seçimler yapmaya başlarlar. Henüz konuşmaya başlamayan çocuklarda bile beden dili ile sevdikleri ya da sevmedikleri renkleri ifade ettikleri açıkça görülebilir. Aynı şekilde yine çocukların bazı kıyafetlerini daha çok sevdikleri ve onları giymek istedikleri bazı kıyafetleri ise giymeyi reddettikleri görülür. Bu durum aslında çocukların kendi tarzını belirleme noktasında gösterdikleri gelişimi ifade eder. Peki anne babaların çocuklarının tarzını desteklemeleri ve bu tarzı yansıtabilmeleri için neler yapmaları gerekir?

Çocuklarınızın Aktivitelerine Göre Kıyafetler Seçin

Çocuk stili belirlenirken değerlendirilecek birçok faktör bulunur. Çocuğun yaşı, cinsiyeti, ve mevsim gibi faktörler kıyafet seçimindeki önemli elemanlardır. Ancak bunların dışında anne babaların çocukları için kıyafet seçerken dikkat etmesi gereken bir diğer konu da çocuğun aktiviteleridir. Örneğin spor yapmaktan hoşlanan bir çocuğunuz varsa, spor yaparken rahat edebileceği ve sportif yanını vurgulayabileceği parçalar seçebilirsiniz. Bunun dışında resim yapmaktan hoşlanan çocuklar için bu aktivite sırasında ellerini kolayca kullanabileceği, boyadan etkilenmeyen ya da kolay temizlenebilir özellikteki kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Aktivite kadar çocuğun zaman geçirdiği ortama uygun kıyafet seçmek de önemlidir. Okul, kurs, doğum günü partisi ya da piknik gibi farklı ortamlar için bu ortamlara uyum sağlayacak parçaları seçmek önemlidir. 

Kıyafetlerini Renkli ve Eğlenceli Aksesuarlarla Tamamlayın

Çocuk stili oluştururken yardım alabileceğiniz en güzel ürünler rengarenk ve eğlenceli aksesuarlardır. Bere, atkı, eldiven gibi aksesuarlar özellikle de kış mevsiminde hem çocukların soğuktan etkilenmesini engeller hem de genel görünüme yaptığı katkıyla stilin tamamlanmasına yardım eder. Güneş gözlüğü, şapka, çanta, kemer gibi aksesuarlar da hem renkleri ile hem de fonksiyonel özellikleri ile çocuğunuzun tarzını çok daha kolay bir şekilde oluşturmanızı sağlayacaktır. Bileklik, küpe ya da kolye gibi aksesuarlar kullanmak ise şık bir stil oluşturmak için oldukça etkilidir ancak bu gibi aksesuarları kullanırken çocuğunuzun yaşını göz önüne almanız gerekir. Küçük çocuklarda bu gibi aksesuarlar içerdikleri küçük parçalar nedeniyle tehlikeli olabilir. 

Aksesuarlar görsel olarak stili tamamlamaya yardımcı olabileceği gibi fonksiyonel olarak da kullanılabilir. Örneğin kız çocukları için kullanabileceğiniz taçlar hem şıklığı tamamlar hem de saçların yüzüne gelmesini engelleyerek çocuğunuzun gün içerisinde rahat hareket edebilmesini sağlar. Kemer gibi aksesuarlar da hem kız hem erkek çocukları için farklı bir stil oluşturduğu gibi aynı zamanda pantolon ya da etek gibi alt giyim grubu ürünlerinin belden düşmesini önleyerek daha rahat bir kullanım sağlar. 

Çocuklarınızın Kıyafetlerini Kendi Yaratıcılıklarıyla Kişiselleştirin

Çocuk stili oluştururken en önemli detay çocuğunuzun tercihlerine ve zevklerine önem vermektir. Bir stil oluştururken çocuğunuza mutlaka fikrini sormalı ve üzerinde hangi parçaları taşımak istediğine kendisinin karar vermesini desteklemelisiniz. Bunun dışında çocuğunuz ile birlikte kıyafet tasarlayarak ya da var olan kıyafetleri küçük dokunuşlarla kişiselleştirerek hem farklı bir stil oluşturabilir hem de çocuğunuzun yaratıcı yönünü destekleyebilirsiniz. Kumaş boyama kalemleri, farklı süslemeler ya da kalıplarla kıyafetleri renklendirebilir ve çocuğunuzun kendisi için oluşturduğu tarzı ortaya çıkarmasına yardımcı olabilirsiniz. Yine bu şekilde özel günlerde kullanmak üzere tematik kıyafetler de tasarlayabilirsiniz. Yılbaşı etkinlikleri ya da doğum günleri gibi özel zamanlarda konsepte uygun tasarımlar oluşturabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Çocuklarınız İçin En Uygun Kıyafetleri Nasıl Seçersiniz?

Diğer Yazılar

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır

İdilbaby & Mamino’da yüzlerce ürün keşfedilmeyi bekliyor.

ALIŞVERİŞE BAŞLA
SEPETİNİZ
{{item.Name}}
{{item.Name}}
{{item.Amount}} Adet {{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 87})[0].Name}}
{{item.TotalPrice | number:2}} TL
{{item.TotalOldPrice | number:2}} TL
ÜRÜNLER
  • {{p.Name}}

    {{p.OldPrice }} TL
    {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN