1000 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!
Whatsapp İLETİŞİM 0533 155 45 85
Menu
Hesabım
Sepet0

Karantina Döneminde Kendin Yap Bebek Odası

  • Anasayfa
  • Blog
  • Karantina Döneminde Kendin Yap Bebek Odası

Şüphesiz ki, şu anda yaşayan tüm insanlığın çok şaşkınlıkla deneyimlediği, ayak uydurduğu bir salgın sürecindeyiz. Öyle ki, 1,5 senedir hayatımızda olan pandemi ile hiçbir şey eskisi gibi değil bir süredir. Çalışma şekillerimiz, yeme alışkanlıklarımız, sosyalleşme biçimlerimiz, iletişim biçimlerimiz, alışveriş veya basit bir yürürüş aktivitemiz bile değişim altında. Bazen değişim esnasında dönüşmek, sürece ayak uydurmanın en güzel yollarından biridir. Bol bol evde kaldığımız zaman boyunca kimimiz yeteneklerini keşfetti, kimimiz online sipariş yerine kendisi üretti, kimimiz de içindeki sanatçıyı gözler önüne serdi. Minik bebeğinizi pandemi süreci ile birlikte karnınızda büyütürken veya bebeğinizin dünyaya merhaba dediği o muhteşem ilk ayları evinizde naifçe deneyimliyorken; kutsal anneliği sanatçı anne ile taçlandırmaya ne dersiniz? :)

Bebeğinizin odası için türlü türlü bebek odası seçeneklerinden birisini edinip kurdunuz, duvar dekorasyonu için, renk için en tatlı mesaileri harcadınız; bebeğiniz yoldayken ve henüz yeni varmışken odasını ilmek ilmek büyüttünüz ve geliştirdiniz. Odanın içinde şöyle 3 adım geri çekilip, “Kendi ellerimle ne yapabilirim?” dediğiniz oldu mu hiç? Öyleyse bu bloğumuz tam da size göre. 

Yenidoğanın renkleri, dünyayı keşfinde çok güzel bir dokunuş yapan dönemeçlere bu yazımızda bol bol yer verdik. Dönemeçten, kızılderili çadırına, duvar stencil’lerine kadar odayı kendi ellerinizde doldurabileceğiniz pek çok ürünü anlatmaya başlıyoruz. 

DÖNEMEÇLER

Dönemeçler, şu atlı karınca gibi dönen sevimlilik timsali o muhteşem oyuncaklar. Modası hiç geçmeyen, uzun yıllardır hayatımızda olan bu oyuncağı üretmesi oldukça kolay ve keyifli. 

Uyuyan Ayıcık ve Yıldızlar Dönemcii

Kahverengi, beyaz ve krem rengi kumaşlar ediniyorsunuz. Dalgıç kumaş gibi tok bir kumaş olmasında fayda var. Fotokopiciden çıkarttığınız yıldız vb kalıbı veya kendi elinizle çizdiğiniz kalıpları koyarak kesmek sureti ile yıldız, ay ve bulut yapıyorsunuz. Arkalı önlü kesip diktikten sonra içine pamuk doldurmanız yeterli. Tek bir ipe küçük ve büyük yıldızları, bulutu geçiriyorsunuz. Tıpkı bir mumun ortasından fitili geçirir gibi. Hobi malzemesi satan yerlerden veya internetten edindiğiniz kasnağa, bunları fotograftaki gibi sabitliyorsunuz. Yani ortadan uzun bir ip geçirmeniz ve yukarıdan bağlayarak diğerlerini 45 derecelik açıyla indirmeniz gerekmekte. Son olarak ayıcıklı oyuncağı diktiğiniz aya sabitlemeniz dönemeçi tamamlayacaktır. Yukarıda tek bir noktada sabitliyorsunuz. Kalpli Bulut ve Yağmur Damlaları Dönemeci

Aramızda bulutlara kendini yakın hissetmeyen var mı? Şüphesiz ki bulutlar, tüm insanlığın büyük küçük demeden en sevdiği doğa hediyesi olmakta. Buluttan dönemeç veya sarkıt yapmak için keçe kumaş kullanabilirsiniz. Keçe kumaşa kumaş kalemi ile bulut çizin. Ayrı bir yerde göz çizin ve siyah keçeden göz bebeği ile ağız ekleyin. Sevgimizin sembolü olan kalpleri de çizip kestikten sonra ister tek kat keçe olarak bırakın, isterse arkalı önlü dikerek içine pamuk doldurun. Ardından tıpkı bir mumdan fitil geçirir gibi ortasından ipi geçirin ve tek bir ipe ikişer, üçer kalp dizin. Son olarak bunu bulutumuza sabitleyin ve bebeğinizin odasında huzurla kullanın. 

Diğer Yazılar

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır

İdilbaby & Mamino’da yüzlerce ürün keşfedilmeyi bekliyor.

ALIŞVERİŞE BAŞLA
SEPETİNİZ
{{item.Name}}
{{item.Name}}
{{item.Amount}} Adet {{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 87})[0].Name}}
{{item.TotalPrice | number:2}} TL
{{item.TotalOldPrice | number:2}} TL
ÜRÜNLER
  • {{p.Name}}

    {{p.OldPrice }} TL
    {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN