1000 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!
Whatsapp İLETİŞİM 0533 155 45 85
Menu
Hesabım
Sepet0

Müslin Kumaşın Bebek Kıyafetlerindeki Avantajları Nelerdir?

  • Anasayfa
  • Blog
  • Müslin Kumaşın Bebek Kıyafetlerindeki Avantajları Nelerdir?

Bebekler her açıdan oldukça hassastır. Özellikle de yenidoğan döneminde bebeklerin beslenmesinden uykusuna banyosundan giyimine kadar birçok konuya ekstra hassasiyet gösterilmesi gerekir. Bebek giyimi bu anlamda üzerinde en fazla durulması gereken konuların başında gelir. Bebeklerin cildi oldukça hassastır ve tenlerine temas eden tüm kumaşların bu hassasiyete özen gösterecek türden seçilmesi gerekir. Bebek giyiminde genellikle pamuk ve bambu gibi doğal kumaşlar kullanılır. Ancak bebek giyiminde çok sık tercih edilen kumaş türlerinden biri de müslin kumaş olarak bilinen türdür. Anti alerjik olması, cilde nefes aldıran yapısı ve yumuşak dokusuyla bebekler için en uygun kumaşlardan olan müslin kumaş hakkında merak edilen tüm detaylara yakından bakalım. 

Müslin Kumaşın Bebek Cildine Faydaları Nelerdir?

Düz dokunmuş bir pamuklu kumaş olan müslin kumaş birçok alanda kullanılır. Ancak doğal yapısı nedeniyle en sık bebek giyim ve diğer bebek tekstil ürünlerinde tercih edilir. Müslin kumaş yumuşak bir yapıya sahiptir ve konforlu bir kullanım sunar. %100 pamuktan üretilmiş ola müslin kumaş cilde nefes aldıran bir yapıdadır. Oldukça yumuşak ve şeffaf bir dokusu olann müslin kumaş bebek kıyafetleri, örtüleri ve battaniyelerinin üretiminde sık sık kullanılır. 

Müslin bebek kıyafeti kullanımının en önemli faydası bebeklerin cildine nefes aldırmasıdır. Bu sayede bebeklerin cildi tahrişten korunmuş olur. Aynı zamanda sağlıklı ve doğal yapısı sayesinde bebeklerin vücut ısısını da muhafaza eden müslin kumaş bir yandan da yüksek emici özelliğe sahiptir. Bu nedenle bebekler terlediklerinde müslin kumaştan üretilmiş kıyafetler giymişlerse kumaş hızla teri emer ve terin vücudu tahriş etmesi önlenmiş olur. Bu yüksek emicilik özelliği nedeniyle bebek bornozlarının üretiminde de müslin kumaş kullanılabilir.

Müslin kumaş en çok yenidoğan dönemindeki bebekler için kullanılır. Bu dönemdeki bebeklerin cilt hassasiyetine en uygun kumaş türü olan müslin terletmemesi nedeniyle de oldukça faydalıdır. Hava alan yapısı sayesinde ısı dengesini sağlayarak bebeğinizin fazla terlemesini engeller ve daha konforlu olmasını sağlar.

 

Müslin Bebek Kıyafetleri ve Ürünleri

Müslin kumaşın farklı kalınlıkta dokunmuş türleri de vardır ve bu farklı müslin kumaşlar bebek giyiminde farklı materyaller olarak kullanılabilir. Daha ince yapıda olan müslin kumaşlar kıyafet üretiminde kullanılırken daha kalın yapıdaki müslin kumaşlar battaniye ve örtü gibi ürünlerin üretiminde kullanılır. 

Müslin kumaş ile birçok bebek kıyafeti üretilmektedir. Zıbın, atlet, tulum, atlet, body, eldiven ve patik gibi birçok kıyafet müslin kumaştan üretilmektedir. Müslin bebek kıyafeti olarak hastane çıkışı setleri de bulunmaktadır. Bunun dışında pantolon, elbise, tişört gibi ürünler de müslin bebek kıyafeti çeşitleri arasında yer alır. 

Müslin kumaştan yalnızca bebek giyim ürünleri üretilmez. Bebeklerin cildine temas edeceği düşünülen birçok farklı materyal de yine müslin kumaştan üretilebilir. Bu kumaştan bebekler için en çok üretilen ürünlerden biri olan müslin bebek battaniyesi, yaz kış bebeklerin en çok kullandığı tekstil ürünüdür. Bunun dışında emzirme örtüsü, kundak, ağız bezi, havlu gibi ürünlerin üretiminde de müslin kumaş kullanılır. Özellikle müslin bebek mendili olarak bilinen farklı boylarda üretilmiş mendiller birçok farklı amaçla kullanılmaktadır. Bebeklerin salya akıtması gibi durumlarda kıyafetlerinin ıslanmasını engelleyen bu mendiller birçok annenin vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Aynı zamanda yine bu mendiller çok terleyen bebeklerin sırtına konularak terin emilmesi sağlanır. Müslin kumaştan üretilen bebek giyim ürünleri arasında havlu ve bornozlar da yer alır. Müslin kumaş yüksek emici özelliği nedeniyle bu tür ürünlerin üretilmesinde kullanılır. Son olarak müslin kumaş bebeklerin yataklarına serilen yastık kılıfı, çarşaf ve pike gibi ürünlerin üretiminde de kullanılır. Böylece bebek uyku sırasında da müslin kumaşın sağladığı konfordan faydalanmış olur.

İlginizi çekebilir: Bebek Kıyafetleri Yıkanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diğer Yazılar

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır

İdilbaby & Mamino’da yüzlerce ürün keşfedilmeyi bekliyor.

ALIŞVERİŞE BAŞLA
SEPETİNİZ
{{item.Name}}
{{item.Name}}
{{item.Amount}} Adet {{(item.ProductFeatures | filter: {Id : 87})[0].Name}}
{{item.TotalPrice | number:2}} TL
{{item.TotalOldPrice | number:2}} TL
ÜRÜNLER
  • {{p.Name}}

    {{p.OldPrice }} TL
    {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN