İade ve Değişim

DEĞİŞİM/İADE

Ürünü değiştirmek / iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Satın almış olduğunuz ürünü kargo teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde geri göndermelisiniz. Değiştirmek/iade etmek istediğiniz ürünün paketinin hasar görmemiş, kullanılmamış, etiketi sökülmemiş ve yıkanmamış olması gerekmektedir. Ürünün tüm aksesuarlarıyla birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Mevlüt takımları, göğüs pedi, ıslak mendil vb. hijyenik ürünler değişim/iade kapsamı dışındadır. İade edilecek ürün, fatura üzerindeki ve bu formdaki iade/değişim bölümü doldurularak, her iki belgeyle birlikte tarafımıza gönderilmelidir. Bu şartlara uymayan iadeler kabul edilmeyecek ve size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir.

Değiştirmek/iade etmek istediğiniz ürünü, tercihiniz olan bir kargo firması ile müşteri ödemeli olarak Uygun Bebe Mağazacılık adına Güzelyalı Mahallesi Egemen Sokak No:21 Pendik/İSTANBUL adresine online satış bölümü dikkatine göndermeniz gerekmektedir. Sadece kusurlu ürün(ler)e ait iade kargo bedelleri tarafımızdan karşılanmaktadır. Kusurlu ürün iadeleri Uygun Bebe Mağazacılık adına Aras Kurye ile yapılmalıdır.

Ürünün tarafımıza ulaşmasıyla değişim/iade süreci başlar. Ürünün değişim/iade şartlarına uygunluğu kontrol ve kabul edildikten sonra Idilbaby&Mamino tarafından ürün değişim/iade işlemi gerçekleştirilir. İade işlemlerinde, ürün bedeli çalıştığınız bankaya bağlı olarak ortalama 3-10 iş günü içerisinde kartınıza ya da hesabınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır.

İadeler için geri ödeme süresi ne kadardır?

İadeniz tarafından 3 gün içinde incelenir ve yukarıda belirtilen şartlara uygun olması durumunda geri ödeme süreci başlatılır. İnceleme sonrasında ürün bedeli kartınıza ya da hesabınıza 3-10 iş günü içerisinde yansıtılmaktadır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır.

Eğer siparişinizde hediye çeki kullandıysanız, hediye çeki iade işlemi sonrasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır.

Bankaların çalışma prensibi gereğince taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerin geri ödemesi de ekstrenize aynı taksit planı doğrultusunda yansıyacaktır.

Arzu ederseniz ürün iadesini 1 yıl kullanım süreli Idilbaby&Mamino alışveriş çeki olarak da tercih edebilirsiniz. Bu tercihinizi iade formunda belirtmeniz gereklidir. 

Hangi ürünler değişim/iade kapsamı dışındadır?

Mevlüt takımı, göğüs pedi, ıslak mendil, alıştıma külodu vb. hijyenik ürünler değişim/iade kapsamı dışındadır. Bebek iç çamaşırı, anne iç giyim ürünleri ambalajı açılmamış, denenmemiş, etiketleri üzerinde ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. Beşik, bebek arabası, oto koltuğu, park yatak vb. ürünler dış ortamda kullanılmamış, tekerlekleri açılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Elime ulaşan ürünlerde beden / numara / renk değişimi yapabilir miyim ?

Stoklarımızda istediğiniz beden, numara ve rengin mevcut olduğu takdirde, değişim yapılmaktadır. Yukarıdaki şartları sağlayan ürün/ürünleri tarafımıza göndermenizle, gerekli değişim süreci başlatılacaktır.

İade ve değişim taleplerimde, kargo ücretini ben mi öderim ?

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadeleri Aras Kurye ile yaptığınız takdirde, kargo bedeli firmamız tarafından karşılanır. Kusurlu ürünlerde, Aras Kurye dışında yapılan iade/değişim gönderilerinin bedeli şirketimiz tarafından karşılanmamaktadır. Ürünlerden vazgeçmeniz halinde yapacağınız gönderilerinizi ise, müşteri ödemeli olarak yapabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.