Giysi ve Bakım Tavsiyeleri

BEBEĞİME YENİ GİYSİLER ALDIM, İLK OLARAK NE YAPMALIYIM?

Bebeğinize aldığınız yeni giysileri ilk olarak yıkama talimatlarına uygun olarak yıkamalı ve ütülemelisiniz. Bebeğinizin cildi ve bağışıklık sistemi hassas olduğu için cildine değen giysilerinde özenli olarak seçilip yıkanması gerekir.

BEBEĞİMİN GİYSİLERİNİ NEYLE YIKAMALIYIM?

Bebek cildi, yağ tabakasının az olması ve henüz dış etkenlere maruz kalmamış olması nedeniyle oldukça hassastır, dış etkenlere karşı koruma sağlayan keratin tabakası tam olarak gelişmemiştir.

Bu nedenle kuvvetli kimyasal içerikleri olan temizlik malzemeleri  ya da kendi kıyafetleriniz için kullandığınız deterjanlar bebek cildine zarar verebilir. Bebeğinizin kıyafetlerini bebek giysileri için özel üretilen detarjanlarla veya sabun tozlarıyla, kendi kıyafetlerinizden ayrı olarak yıkamanızı, çok iyi durulamanızı ve bekletmeden kurutmanızı tavsiye ediyoruz.

BEBEĞİMİN GİYSİLERİNİ KAÇ DERECEDE YIKAMALIYIM?

Ürünün etiketinde aksi belirtilmediği sürece bebeğinizin beyaz renkli giysilerini 40, renkli giysilerini ise 30 derecede ters çevirip yıkayabilirsiniz. Yıkama talimatlarına uygun yıkarsanız Idilbaby&Mamino ürünleriniz daima ilk günkü formlarını koruyacaklardır.

BEBEĞİMİN KIYAFETLERİNİ DEZENFEKTE ETMEK İÇİN YÜKSEK ISIDA YIKAMAM MI GEREKİYOR?

40 derecenin üzerinde yıkanan giysiler deforme olduklarından bunu kesinlikle önermiyoruz.

Bebeğinizin giysilerini uygun bir deterjanla yıkadıktan ve kuruttuktan sonra ütüleyerek dezenfekte olmasını sağlayabilirsiniz. Ütü sağladığı ısı nedeniyle zararlı mikroorganizmaları yokedecektir.

BEBEĞİMİN GİYSİLERİ PAMUKLANDI, BU NORMAL MİDİR?

Pamuklu giysiler 40 derece ve altında yıkansa dahi zaman içinde pamuklanır. Bu zannedilenin aksine iyi birşeydir, ürününüzün saf pamuktan üretildiği anlamına gelir. Pamuk bebek cildi icin en güvenilir maddedir.

BEBEĞİME BAZI KIYAFETLERİNİ GİYDİRDİKTEN SONRA BEBEĞİMİN CİLDİNDE KABARMALAR GÖRÜYORUM, NEDEN?

Bebeğinizde muhtemelen yaygın olarak görülen nikel alerjisi var. Bu nedenle bebeğinize seçtiğiniz giysilerin hammaddelerine dikkat etmeniz gerekir. Idilbaby&Mamino giysilerinin hiçbir aksesuarı veya hammaddesi nikel ihtiva etmez, bebeğinizin cildinde kesinlikle alerjik reaksiyonlar göstermez, bebek cildiyle uyumludur.

ALDIĞIM JEANİN RENGİ İLK YIKAMADAN SONRA BİRAZ ATTI, ÜRÜNÜM SORUNLU MU?

Idilbaby&Mamino olarak ürünlerimizin pamuktan bitmiş ürüne gelene kadar olan tüm süreçlerinde, yetişkin giysileri için kullanılan kimyasallardan kaçınıyoruz. Renk tutuculuğu için kimyasal işlemden geçmeyen jeanlerimiz bu nedenle ilk yıkamalarda bir nebze renk atabilir. Bu durum Idilbaby&Mamino ürününüzün minimum zararlı madde ile temas ettiği anlamına gelir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.